Turystów kusi świeżym, bogatym w jod morskim powietrzem

Krynica Morska zawsze była miejscowością wypoczynkową niezwykle cenioną wśród turystów. Jako jedyny w swoim rodzaju kurort Krynica działa praktycznie od początku dziewiętnastego wieku. W tej chwili jest to na pewno największy tego typu ośrodek na Żuławach Wiślanych.

Turystów kusi świeżym, bogatym w jod morskim powietrzem oraz szeroką, niezwykle czystą plażę. W pobliżu odkryto również niedawno solanki. Wszystko to sprawia, że bardzo wiele osób przyjeżdża tutaj co roku na wakacje, Krynica Morska oferuje bowiem rozliczne atrakcje turystyczne. Działają tutaj szkoły windsurfingu, znajdują się również pola do minigolfa. Chętnie odwiedzana przez turystów jest również latarnia morska, Muzeum Bursztynowej Komnaty  a także ruiny barokowego zboru kalwińskiego.

Będąc w okolicy warto również odwiedzić kościół parafialny Świętego Marka Ewangelisty w Sztutowo noclegi. Jest on niezwykle oryginalny i doskonale komponuje się z otoczeniem. Oczywiście na wakacje Krynica Morska jest bardzo często i chętnie zbieranym przez turystów miejscem. Jeżeli chcemy mieć pewność, że uda nam się znaleźć odpowiedni nocleg, powinniśmy wystarczająco wcześnie go zarezerwować. W innym przypadku może się okazać, że wszystkie miejsca są już zajęte. Warto więc już kilka miesięcy przed planowanym urlopem rozpocząć poszukiwania kwatery.